15. Turistické známky

21.12.2002 12:30

    TURISTICKÉ  ZNÁMKY

    Jsou to kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň "potvrzením" o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde je nelze koupit.  Navazující číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města,  zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst. Turistické známky spolu s každoročně aktualizovanými mapami mohou hrát roli průvodce po krásách naší vlasti. Celý systém je neustále rozšiřován.
     Od ledna 2010 začali doplňovat každou Turistickou známku její zmenšenou verzí na připojené barevné samolepce. Malou "Turistickou známečku" můžete využít jak k nalepení do deníku, na pohlednici či do katalogu osobní sbírky, tak také například na rám jízdního kola či na kovové hole pro "nordic walking", které jsou mezi turisty čím dál oblíbenější. S Turistickými známkami se hraje sběratelská hra (viz níže). Doporučená prodejní cena 30,- Kč
     Nasbírejte řadu deseti jakýchkoliv číselně navazujících papírových kuponů, které jsou součástí Turistických známek - utrhněte je! Nalepené kupony zašlete doporučeně na adresu:
    Turistické známky s.r.o.
    P.O. BOX 21C
    795 01   Rýmařov  
    (nezapomeňte uvést zpáteční adresu!)

    Obratem Vám zašleme Prémiovou turistickou známku - za každou desítku jednu, pokaždé jinou. V současné době je vyrobeno 179 Prémiových turistických známek. Po získání padesáti Prémiových známek se stáváte bronzovým sběratelem, po nasbírání sté Prémiové známky stříbrným sběratelem, a po dosažení počtu stopadesáti Prémiových známek se stáváte zlatým sběratelem Turistických známek. Jako potvrzení od nás vždy dostanete sběratelský odznak s Vaším jménem v barvě příslušného kovu. Všechny Výroční turistické známky jsou doplněny papírovým kuponem, takzvaným "Žolíkem". Stejně jako v kartách je možné jím nahradit kterékoli číslo, ovšem jen jedno v každé uplatňované desítce.


    - MÍŇA -
    https://www.turisticke-znamky.cz/main.php